Ekologiczne systemy grzewcze

W dzisiejszych czasach, dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom, dużo bardziej opłacalna jest inwestycja w
ekologiczne systemy grzewcze. Są one wydajniejsze niż kilka lat temu i pozwalają odciążyć budżet lub całkowicie uniezależnić się od dostaw prądu z sieci elektrycznej.


Folie grzewcze – pozwalają na niezwykle wydajne ogrzewanie budynków za pomocą promieniowania podczerwonego.
System ten jest bardzo wygodny – nie potrzebuje konserwacji, jest wydajny przez wiele lat, nie hałasuje ani nie wibruje, nie wysusza powietrza. Folie są również bezpieczne, ponieważ nie wydzielają dwutlenku węgla i innych szkodliwych
związków.

Panele grzewcze – tzw. promienniki idealnie nadają się do montażu na ścianę lub sufit. Panele mogą mieć wbudowany termostat, który ma szereg różnych dodatkowych funkcji, jak np. miernik zużycia energii czy czujnik obecności. Zobacz w sklepie

Grzejniki elektryczne hybrydowe – łączące w sobie technologie: ogrzewania na podczerwień oraz konwekcję. Dzięki swej  budowie są wysoce energooszczędne. Zobacz w sklepie

Oferta nasza obejmuje folie grzewcze oraz panele działające na zasadzie promieniowania podczerwieni. Ponadto oferujemy urządzenia hybrydowe: pompy ciepła. Kompleksowa oferta urządzeń wspomagających systemy grzewcze tj. urządzenia do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, wentylacja i chłodzenie budynku.


Pompy ciepła powietrze -woda oraz pompy ciepła c.w.u. – pozwalają w sposób energooszczędny i bezemisyjny ogrzewać budynki i wodę użytkową. Oferujemy sprawne i wydajne
pompy ciepła, pochodzące od renomowanych producentów.

Rekuperatory – czyli urządzenia których zadaniem jest wentylowanie budynków. Dodatkowo, systemy te mogą
wstępnie podgrzewać wtłaczane powietrze i pozwalają zmniejszyć o blisko 1/3 koszty ocieplania budynku.

Maty grzewcze- kabel grzejny ułożony na siatce do ogrzewania podłogowego. Zastosowanie w pomieszczeniach mokrych takich jak łazienka. Zobacz w sklepie

Sterowanie ekologicznymi systemami grzewczymi – za pomocą łatwych w obsłudze termostatów, sterowników czy aplikacji. Zobacz w sklepie

Ekonomiczny i bezawaryjny system grzewczy jako kompleksowe rozwiązanie dla całego domu w oparciu o folie grzewcze- cało powierzchniowe.

Do zastosowania również jako wspomaganie ogrzewania.

Wykorzystanie zasady ogrzewania powierzchni, a nie powietrza poprzez promieniowanie podczerwone, co pozwala na efektywniejszą – oszczędniejszą pracę urządzeń przy jednoczesnym komfortowym odczuciu ciepła.

Regulacja temperatury na sterowniku lub inteligentna poprzez aplikację dedykowaną.

  • Folia grzewcza 220W/m2 (ogrzewanie podłogowe)

  • Folia grzewcza 400 W/m2 (ogrzewanie ścienne/ sufitowe)

folia grzewcza montaż

Folie Red snake opis techniczny
Zapytaj o cenę lub Sprawdź gotowe kalkulacje

  • Promienniki podczerwieni do montażu na ścianie bądź suficie wykonane ze szkła lub otynkowane. Możliwość nadruku obrazu.

Wykorzystanie zasady ogrzewania powierzchni, a wtórnie powietrza.

Ogrzewanie poprzez promieniowanie podczerwone, co pozwala na efektywniejsza – oszczędniejszą pracę urządzeń przy jednoczesnym komfortowym odczuciu ciepła.

Regulacja temperatury na sterowniku lub inteligentna poprzez aplikację dedykowaną.

 Zobacz w sklepie


 

  • Grzejnik elektryczny  hybrydowy( konwekcja- podczerwień) z wbudowanym termostatem LCD programowalnym tygodniowo.

Element promiennikowy jest umieszczony na przedniej części grzejnika elektrycznego. Elementem konwekcyjnym jest wydajny i szybko oddający ciepło aluminiowy rdzeń grzewczy. Oba te systemy są zarządzane poprzez inteligenty termostat który sam dobiera który element ma być użyty w danym momencie.

Co ważne, element konwekcyjny jest używany tylko gdy termostat wykryje że element promiennikowy to za mało lub gdy grzejnik ma szybko podnieść temperaturę.

Technologia zastosowana w tym urządzeniu pozwala na utrzymanie pożądanej temperatury przy użyciu MAŁEJ MOCY ponieważ element promiennikowy służący jako ogrzewanie na podczerwień zużywa tylko 15% nominalnej mocy urządzenia.

Dodatkowe funkcje termostatu:

- Funkcja otwartego okna

- Czujnik obecności

- Miernik zużycia energii dzienny

- Miernik zużycia energii tygodniowy

- Odczyt temperatury wykrywanej przez grzejnik

- Korekta temperatury odczytywanej

 Zobacz w sklepie

Rozwiązanie grzewcze wykorzystujące dolne źródło ciepła, np. powietrze dla maksymalnej efektywności przy jednoczesnym zminimalizowaniu zużycia energii.

Sercem urządzenia jest sprężarka, która decyduje o jego wydajności. Pompa ciepła wykorzystuje średnio 70% procent energii ze źródła odnawialnego a pozostałą część zasila energią elektryczną. Stosunek ten pokazuje współczynnik COP.

Posiadamy w naszej ofercie Pompy jednych z najlepszych producentów w branży, takich jak między innymi  NILAN czy Ariston.

 

 

Zapytaj o cenę


Rolą wentylacji mechanicznej - rekuperacji jest dostarczenie jak największej ilości świeżego powietrza a usunięcie zanieczyszczonego. Dodatkową rolą rekuperacji w odróżnieniu do wentylacji grawitacyjnej jest możliwość regulacji ilości dostarczanego powietrza oraz odzysku ciepła. 

Wentylacja mechaniczna pozwala zatem zaoszczędzić na kosztach ogrzewania średnio o 30%

W naszej ofercie rekuperacja NILAN

Zapytaj o cenę

Powietrzna pompa ciepła do ogrzania wody użytkowej z wykorzystaniem dolnego źródła ciepła co powala na mniejszy pobór prądu niż tradycyjne podgrzewacze. 

Pompa ciepła wykorzystuje energię z powietrza wentylacyjnego do produkcji ciepłej wody, zapewniając komfort
i znacznie obniżając koszty użytkowania.

Oszczędności wynikające z zastosowania pompy ciepła do produkcji ciepłej wody mogą sięgać nawet do 65% kosztów.

Posiadamy w naszej ofercie Pompy jednych z najlepszych producentów w branży, takich jak między innymi  NILAN czy Ariston.
 

Zapytaj o cenę

Odpowiednie sterowanie pozwala kontrolować temperaturę w każdym pomieszczeniu. Efektywne zarządzanie energią cieplną w domu skutecznie ogranicza straty co przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie kosztów ogrzewania. 

  • Termostat bimetaliczny czujnikiem temperatury powietrza

  • Sterownik Programowalny tygodniowo z czujnikiem temperatury powietrza

  • Sterownik Programowalny tygodniowo z czujnikiem temperatury powietrza i podłogi

  • Automatyka budynkowa - inteligentne sterowanie z poziomu aplikacji w telefonie lub innym urządzeniu

Zobacz w sklepie