Ekologiczne systemy grzewcze

W dzisiejszych czasach, dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom, dużo bardziej opłacalna jest inwestycja w
ekologiczne systemy grzewcze. Są one wydajniejsze niż kilka lat temu i pozwalają odciążyć budżet lub całkowicie uniezależnić się od dostaw prądu z sieci elektrycznej.


 

 

Oferta nasza obejmuje folie grzewcze oraz panele działające na zasadzie promieniowania podczerwieni. Ponadto oferujemy urządzenia hybrydowe: pompy ciepła. Kompleksowa oferta urządzeń wspomagających systemy grzewcze tj. urządzenia do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, wentylacja i chłodzenie budynku.


 

 

Folie grzewcze – pozwalają na niezwykle wydajne ogrzewanie budynków za pomocą promieniowania podczerwonego.
System ten jest bardzo wygodny – nie potrzebuje konserwacji, jest wydajny przez wiele lat, nie hałasuje ani nie wibruje, nie wysusza powietrza. Folie są również bezpieczne, ponieważ nie wydzielają dwutlenku węgla i innych szkodliwych
związków.Ekonomiczny i bezawaryjny system grzewczy jako kompleksowe rozwiązanie dla całego domu w oparciu o folie grzewcze- cało powierzchniowe.

Do zastosowania również jako wspomaganie ogrzewania.

Wykorzystanie zasady ogrzewania powierzchni, a nie powietrza poprzez promieniowanie podczerwone, co pozwala na efektywniejszą – oszczędniejszą pracę urządzeń przy jednoczesnym komfortowym odczuciu ciepła.

Regulacja temperatury na sterowniku lub inteligentna poprzez aplikację dedykowaną.

 • Folia grzewcza 220W/m2 (ogrzewanie podłogowe)

 • Folia grzewcza 400 W/m2 (ogrzewanie ścienne/ sufitowe)

 • NOWOŚĆ! Folia grzewcza 150 W/m2 (ogrzewanie podłogowe)

   

  Czytaj więcej o foliach grzewczych

 

 Zapytaj o wycenę 

Panele grzewcze – tzw. promienniki podczerwieni idealnie nadają się do montażu na ścianę lub sufit. Panele mogą mieć wbudowany termostat, który ma szereg różnych dodatkowych funkcji, jak np. miernik zużycia energii czy czujnik obecności. 

Promienniki podczerwieni do montażu na ścianie bądź suficie wykonane ze szkła lub otynkowane.

Wykorzystanie zasady ogrzewania powierzchni, a wtórnie powietrza.

Ogrzewanie poprzez promieniowanie podczerwone, co pozwala na efektywniejsza – oszczędniejszą pracę urządzeń przy jednoczesnym komfortowym odczuciu ciepła.

Regulacja temperatury na sterowniku lub inteligentna poprzez aplikację dedykowaną.

 Zobacz w sklepie


 

 • Grzejnik elektryczny  hybrydowy( konwekcja- podczerwień) z wbudowanym termostatem LCD programowalnym tygodniowo.

Element promiennikowy jest umieszczony na przedniej części grzejnika elektrycznego. Elementem konwekcyjnym jest wydajny i szybko oddający ciepło aluminiowy rdzeń grzewczy. Oba te systemy są zarządzane poprzez inteligenty termostat który sam dobiera który element ma być użyty w danym momencie.

Co ważne, element konwekcyjny jest używany tylko gdy termostat wykryje że element promiennikowy to za mało lub gdy grzejnik ma szybko podnieść temperaturę.

Technologia zastosowana w tym urządzeniu pozwala na utrzymanie pożądanej temperatury przy użyciu MAŁEJ MOCY ponieważ element promiennikowy służący jako ogrzewanie na podczerwień zużywa tylko 15% nominalnej mocy urządzenia.

Dodatkowe funkcje termostatu:

- Funkcja otwartego okna

- Czujnik obecności

- Miernik zużycia energii dzienny

- Miernik zużycia energii tygodniowy

- Odczyt temperatury wykrywanej przez grzejnik

- Korekta temperatury odczytywanej

 Zobacz w sklepie

Pompy ciepła powietrze -woda oraz pompy ciepła c.w.u. – pozwalają w sposób energooszczędny i bezemisyjny ogrzewać budynki i wodę użytkową. Oferujemy sprawne i wydajne
pompy ciepła, pochodzące od renomowanych producentów. Rozwiązanie grzewcze wykorzystujące dolne źródło ciepła, np. powietrze dla maksymalnej efektywności przy jednoczesnym zminimalizowaniu zużycia energii.

Sercem urządzenia jest sprężarka, która decyduje o jego wydajności. Pompa ciepła wykorzystuje średnio 70% procent energii ze źródła odnawialnego a pozostałą część zasila energią elektryczną. Stosunek ten pokazuje współczynnik COP.

Posiadamy w naszej ofercie Pompy jednych z najlepszych producentów w branży, takich jak między innymi  DAIKIN, NILAN czy Ariston.

 

 Zapytaj o kompletną wycenę z montażem

 


Rolą wentylacji mechanicznej - rekuperacji jest dostarczenie jak największej ilości świeżego powietrza a usunięcie zanieczyszczonego. Dodatkową rolą rekuperacji w odróżnieniu do wentylacji grawitacyjnej jest możliwość regulacji ilości dostarczanego powietrza oraz odzysku ciepła. 

Wentylacja mechaniczna pozwala zatem zaoszczędzić na kosztach ogrzewania średnio o 30%

W naszej ofercie rekuperacja Aeris next, NILAN, Wanas

 

Zapytaj o wycenę kompletnej wentylacji

Powietrzna pompa ciepła do ogrzania wody użytkowej z wykorzystaniem dolnego źródła ciepła co powala na mniejszy pobór prądu niż tradycyjne podgrzewacze. 

Pompa ciepła wykorzystuje energię z powietrza wentylacyjnego do produkcji ciepłej wody, zapewniając komfort
i znacznie obniżając koszty użytkowania.

Oszczędności wynikające z zastosowania pompy ciepła do produkcji ciepłej wody mogą sięgać nawet do 65% kosztów.

Posiadamy w naszej ofercie Pompy jednych z najlepszych producentów w branży, takich jak między innymi  NILAN czy Ariston.
 

Zapytaj o wycenę

Sterowanie ekologicznymi systemami grzewczymi – za pomocą łatwych w obsłudze termostatów, sterowników czy aplikacji. 

Odpowiednie sterowanie pozwala kontrolować temperaturę w każdym pomieszczeniu. Efektywne zarządzanie energią cieplną w domu skutecznie ogranicza straty co przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie kosztów ogrzewania. 

 • Termostat bimetaliczny czujnikiem temperatury powietrza

 • Sterownik Programowalny tygodniowo z czujnikiem temperatury powietrza

 • Sterownik Programowalny tygodniowo z czujnikiem temperatury powietrza i podłogi

 • Automatyka budynkowa - inteligentne sterowanie z poziomu aplikacji w telefonie lub innym urządzeniu

Zobacz w sklepie

Formularz kontaktowy

Captcha Kliknij by załadować nowy