Finansowanie

 

Mój Prąd 3.0

 

 

W trzeciej edycji programu możemy otrzymać maksymalnie

3 000 zł oraz nie więcej niż 50% wartości inwestycji. Jest to kwota mniejsza niż w poprzednich latach, w których Prosument mógł otrzymać do 5 000 zł.

 


Wielkość instalacji to od 2kW do 10kW, tak jak w poprzednich edycjach programu Mój Prąd. Dopłata nie dotyczy rozbudowy instalacji.

 

 Dopłata obejmuje wydatki poniesione po 30 stycznia 2020 roku, zgodnie z zapowiedziami z marca tego roku.

 

Osoby które złożyły wnioski po zakończeniu drugiego naboru są zobowiązane do ponownego złożenia wniosku w trzecim naborze.

 

Nabór wniosków ma potrwać do 22 grudnia 2021 lub do wyczerpania środków.

 


 

Czyste powietrze

 

 

UWAGA ! Dofinansowanie na Twój system grzewczy

 


2021 roku trwa program rządowy Czyste Powietrze,
w ramach którego można otrzymać
nawet do 90% wsparcia na inwestycje związane z termomodernizacją lub wymianą systemu grzewczego we własnej nieruchomości.

 


Program priorytetowy Czyste Powietrze jest wynikiem porozumienia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (NFOŚ) z Wojewódzkimi Funduszami (WFOŚ) Bankiem Ochrony Środowiska z czerwca 2018 roku. Nadrzędnym celem programu jest zmniejszenie tak zwanej niskiej emisji, która w głównej mierze przyczynia się do powstawania smogu.

Rząd mając na celu poprawę jakości powietrza przeznaczy środki pieniężne na poprawę efektywności energetycznej budynków zarówno nowo powstających jak i tych istniejących. Wsparcie w kierunku wymiany lub zakupu i montażu nisko emisyjnych źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych.

  

 

  • Wymiana źródła ciepła – likwidacja pieców starej generacji, zakup kotłów na paliwo stałe (węgiel lub biomasa), systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych i pomp ciepła.
  • Ocieplenie budynków
  • Odnawialne Źródła Energii: Kolektory, Instalacje fotowoltaiczne, rekuperacja

 

Kredyt ratalny

 

raty na ogrzewanie i nstalacje fotowoltaiczną

 

 


  Fundacja Czyste Powietrze

 

  

 

Formularz kontaktowy

Captcha Kliknij by załadować nowy