Jak DOBRZE wybrać klimatyzację do swojego domu?
Najważniejsze kryteria wyboru klimatyzacji w 5 punktach

 

klimatyzacja

 

 

wydajnosc chlodzenia

 

Czyli to w jaki sposób klimatyzacja została dobrana do pomieszczeń, które ma schładzać. Od prawidłowego doboru bowiem zależy czy urządzenie spełni swoją funkcję czy też nie będzie wystarczające i w efekcie nie obniży temperatury powietrza w domu. Warto więc solidnie zaplanować system klimatyzacji wykonując fachowy projekt. Prawidłowy montaż klimatyzacji zapewni jej wydajną pracę.

 

Masz pytania?

Masz pytania?

Skorzystaj z finansowania w ratach 0%
Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Napisz do nas

Skontaktuj się

 

Wykonamy dla Ciebie projekt i montaż!

 

głośność pracy

 

Cicha praca urządzeń klimatyzacyjnych to bardzo ważne kryterium wyboru. Urządzenia zlokalizowane są w strefie naszego codziennego funkcjonowania a także pracują w nocy w sypialniach, zatem ich praca nie może być uciążliwa. Głośność pracy klimatyzacji nie powinna przekraczać 35 dB.

 

gwarancja i serwis

 

Warto zwrócić uwagę na okres gwarancji- im dłuższy tym lepiej. Usługa serwisu klimatyzacji powinna być wykonywana systematycznie co najmniej 1 raz w roku. Serwis klimatyzacji powinien obejmować odgrzybianie, czyszczenie klimatyzacji oraz sprawdzenie szczelności układów gazowych. Od prawidłowo przeprowadzanych serwisów zależy jakość powietrza w naszym domu.

 

komfort użytkowania i energooszczędność

 

Komfort przy jednoczesnej energooszczędności są w stanie zapewnić tylko urządzenia klimatyzacji wysokiej klasy. Zatem jakość produktu ma tu ogromne znaczenie.

Na energooszczędność ma wpływ między innymi rodzaj zastosowanej sprężarki, a co za tym idzie pracę klimatyzacji w klasie energetycznej A++ i A+++ Sprężarka inwerterowa o zmiennej prędkości obrotowej, pobiera adekwatną do warunków panujących wewnątrz pomieszczenia ilość czynnika chłodniczego co przekłada się na jej wysoką efektywność energetyczną.

Kolejnym aspektem jest zastosowany czynnik chłodniczy (R32-jest bardziej wydajny oraz bardziej przyjazny dla środowiska niż R410). Ważne są też funkcję klimatyzacji związane z jej sterowaniem jak np. inteligentne dostosowanie pracy klimatyzacji do panujących warunków, czujnik obecności, jonizator, tryb snu, timer itp.

Energooszczędnym rozwiązaniem jest klimatyzacja zamontowana w konfiguracji Multisplit stosowana w domach jednorodzinnych czy firmach. Jest to połączenie jednego agregatu z wieloma jednostkami wewnętrznymi.

 

estetyka

 

W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać mamy do dyspozycji szeroką gamę modeli jednostek wewnętrznych klimatyzacji. Możemy przebierać w szerokiej gamie kolorystycznej oraz kształtów. Do wyboru mamy klimatyzatory ścienne, podłogowe, kasetowe-sufitowe czy kanałowe, w zabudowie lub też wolnostojące.

 

 

Nie kupuj Kota w Worku - Przyjdź do naszej siedziby zobaczyć Klimatyzatory i wybierz coś dla siebie

 

 

CZY MOŻNA OGRZEWAĆ DOM KLIMATYZACJĄ?

 

Czy można ogrzewać dom klimatyzacją?

Ciągły rozwój branży chłodniczej sprawia że dziś możemy efektywnie ogrzewać dom klimatyzacją. Urządzenia są coraz bardziej wydajne zatem mogą sprostać nawet bardzo niskim temperaturom panującym na zewnątrz. Klimatyzacja z funkcją grzania to nic innego jak pompa ciepła typu powietrze- powietrze. Montując takie urządzenie korzystamy z niego cały rok: latem obniżamy temperaturę a zimą ogrzewamy.

 

A co z opłacalnością takiego rozwiązania?  Pompa ciepła jaką jest nowoczesna klimatyzacja to energooszczędne urządzenie wykorzystujące w głównej mierze energię z powietrza a w drugiej kolejności energię elektryczną do zasilenia grzałki. Tak jak pompy ciepła klimatyzatory ocenia się pod względem efektywności energetycznej za pomocą współczynnika COP- ilość energii cieplnej z 1 kwh. Zatem ogrzewanie klimatyzacją jest bardziej energooszczędne niż ogrzewanie tradycyjnym grzejnikiem elektrycznym.

 

Wiadomość wysłana poprawnie.
Błąd formularza.

Formularz kontaktowy

 

Napisz do nas.

Captcha image

Realizacje

 

Działamy w obszarze 200km od naszej siedziby

Zobacz gdzie pracowaliśmy oraz jakie realizacje wykonaliśmy przez lata.

 

Zobacz realizacje