Właśnie rozważasz montaż pompy ciepła w swoim domu?

Oferujemy kompleksową usługę: profesjonalny dobór urządzenia oraz jego montaż i uruchomienie. Wykonujemy również instalację centralnego ogrzewania podłogowego i grzejnikowego w domach nowobudowanych oraz modernizowanych. Dla naszych klientów przygotowujemy wnioski o dofinansowanie w Programach rządowych bez dodatkowych kosztów.

 

Pompy ciepła z dofinansowaniem 100%

*Dotacja z Programu Czyste Powietrze na poziomie najwyższym w 100% kwoty inwestycji netto

 

Jak działa pompa ciepła?

 

Najprościej rzecz ujmując, jest to centralne urządzenie grzewcze zastępujące np. kocioł zasypowy. Pompa pracuje podobnie jak lodówka, tylko zamiast chłodzić – grzeje, a chłodne powietrze wyrzuca na zewnątrz. Ogrzewać możemy wodę w centralnym układzie ogrzewania: podłogówka, grzejniki lub bezpośrednio powietrze w domu: ogrzewanie nadmuchowe.

 

Urządzenie posiada dwa źródła ciepła

  • układ podgrzany poprzez zasilanie elektryczne,
  • tzw. dolne źródło, którym może być powietrze lub grunt. Proces ogrzewania następuje poprzez „przepompowanie” powietrza z dolnego źródła do górnego.

Przy czym energia elektryczna jest potrzebna do podtrzymania pracy systemu grzewczego w bardzo niskich temperaturach.

 

Najważniejsze elementy budowy urządzenia:

  • Czynnik chłodniczy: fluorowe gazy cieplarniane: R410A, R32 czy propan
  • Sprężarka: podnosi temperaturę czynnika poprzez podnoszenie jego ciśnienia
  • Parownik: tutaj czynnik chłodniczy przejmuje temperaturę dolnego źródła ciepła
  • Skraplacz: tutaj czynnik już w postaci gazowej skrapla się przekazując ciepło do wody
  • Zawór dławiący: zmniejsza ciśnienie czynnika-zamyka układ

 

Pompy ciepła

 

Co z energooszczędnością?

 

Jak sama nazwa wskazuje, pompa nie wytwarza ciepła, tylko je przepompowuje, czyli przenosi. Dodatkowo wskutek pracy sprężarki powietrze staje się jeszcze cieplejsze.

Przy optymalnym dobraniu urządzenia w stosunku do zapotrzebowania cieplnego budynku, możemy liczyć na niskie rachunki za ogrzewanie. Co ważne, pompa ciepła jest w 100% ekologiczna – brak emisji spalin. Możesz skorzystać z kompleksowej usługi: zakupu pompy ciepła, montażu i uruchomienia urządzenia.

 

COP

Jest to współczynnik wydajności pompy ciepła. Oznacza to stosunek wytworzonego ciepła do zużytej energii. Im wyższa wartość współczynnika, tym większa klasa energooszczędności. W uproszczeniu im wyższy współczynnik, tym więcej darmowej energii uzyskiwanej z powietrza/otoczenia.

 

Pompa ciepła o mocy 10 KW jest w stanie pozyskać nawet 7KW darmowej energii z otoczenia przy odpowiednich parametrach. Oczywiście aby osiągnąć taki wynik nie wystarczy wybrać urządzenia z najwyższym współczynnikiem COP. Ogromne znaczenie ma odpowiedni dobór pompy ciepła do budynku, jego zapotrzebowania na ciepło, zastanej instalacji CO oraz prawidłowy montaż urządzenia.

Największą zaletą pompy ciepła dla użytkownika w codziennej eksploatacji jest jej bezobsługowość. Urządzenie prawidłowo skonfigurowane działa bez ingerencji w sposób ciągły. W porównaniu z kotłownią węglową jest to duży komfort. Nie bez znaczenia jest też czystość pomieszczenia, które możemy przeznaczyć np na pralnie czy spiżarnie. Ogromną zaletą pomp ciepła są znacznie obniżone koszty ogrzewania domu w sezonie zimowym i podgrzewania ciepłej wody użytkowej latem. Koszty mogą być niższe nawet o 75% względem konwencjonalnego ogrzewania. Pompa ciepła nie emituje żadnych spalin do atmosfery i wykorzystuje odnawialne źródło energii co za tym idzie jest to rozwiązanie ekologiczne na które możemy otrzymać dofinansowanie z programów rządowych i środków unijnych. Możliwe dopłaty w ogólnopolskim programie Czyste Powietrze oraz w programach samorządowych miejskich i gminnych.

 

Dotacje

Chcesz skorzystać z Programu Czyste Powietrze?
Bezpłatna pomoc przy wniosku dla naszych klientów.

 

Sprawdź

 

Powietrzna Pompa Ciepła czy gruntowa Pompa Ciepła?

W naszej ofercie znajdują się powietrzne pompy czyli takie gdzie nośnikiem energii jest powietrze oraz Pompy ciepła gruntowe wykorzystujące kolektor poziomy z czynnikiem niezamarzającym jako dolne źródło. Pompy ciepła gruntowe to większy koszt inwestycyjny i bardziej zaawansowane prace ziemne natomiast korzyścią jest stabilne dolne źródło i wysokie COP. Powietrzne pompy ciepła to atrakcyjny koszt inwestycji i nieskomplikowany montaż.

Ponadto występują również Pompy Ciepła CWU dedykowane wyłącznie przygotowaniu ciepłej wody w domu. To energooszczędne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić do 75% energii na samym podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła CWU w dużej mierze wyparły popularne jeszcze kilka lat temu kolektory słoneczne ponieważ są bardziej wydajne od swoich poprzedników i nie zajmują miejsca tyle co kolektor. W miejsce kolektora słonecznego można natomiast zamontować dodatkowe panele fotowoltaiczne, które są lżejsze i nie wymagają interwencji np podczas dłuższych urlopów kiedy musimy zabezpieczyć kolektor przed przegrzaniem. 

 

Montaż pomp ciepła

 

Pompy ciepła SPLIT czy MONOBLOK?

 

Ze względu na budowę, można wyróżnić dwa typy pomp ciepła.

Pompa ciepła typu Split składa się z dwóch urządzeń: jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznego agregatu. Natomiast pompa ciepła typu Monoblok to połączenie tych dwóch urządzeń w jednym, z fabrycznie wyprowadzonym układem chłodniczym. Pompy ciepła typu Split wymagają corocznych przeglądów szczelności układu chłodniczego/gazowego. Bardziej popularnym rozwiązaniem ze względu na niższą cenę są pompy splitowe. Zastanawiasz się, jaka jest cena z montażem powietrznej pompy ciepła? Skontaktuj się z nami i zapytaj o koszt zakupu urządzenia razem z jego instalacją.

 

Kalkulator

Sprawdź najlepsza opcję ogrzewania dla Twojego domu

 

Sprawdź

 

W ofercie NaSwoim:

 

Daikin

Pompy ciepła Daikin Altherma powietrze-woda nisko i wysokotemperaturowe.

Odpowiednie dla budynków nowo budowanych oraz modernizowanych. Szeroka gama produktów split i monoblok oraz wysoka efektywność energetyczna urządzeń. Pompy ciepła Daikin charakteryzują się stabilną mocą pracy w stosunku do panujących temperatur zewnętrznych. Dobrze spisują się również w modernizowanych kotłowniach budynków o standardzie średnio energooszczędnym. Dostępne pompy ciepła od 4kW do 16kW nominalnej mocy grzewczej. 5 lat gwarancji przy uruchomieniu przez autoryzowanego instalatora.

Pompa ciepła Daikin

 

Viessmann

Pompy ciepła Viessmann to urządzenia typu monoblok i split, przeznaczone do domów nowych i modernizowanych.

To wysoko wydajne urządzenia osiągające temperatury nawet do 70 stopni. Nie jest konieczna podłogówka aby korzystać z zalet pompy ciepła. Idealnie sprawdza się w modernizowanych systemach grzewczych opartych na grzejnikach. Gwarancja na pompy ciepła Viessmann to 5 lat, a serwis znajduje się na terenie całej Polski. Sporą zaletą jest również to, że fabryka produkcyjna znajduje się na terenie kraju(Legnica), w związku z czym łatwiej o części w razie potrzeby. Viessmann to niemiecka,  z pewnością kojarzona marka ponieważ istnieje w branży grzewczej w Polsce od wielu lat.

Pompa ciepła Viessmann

 

Pompy ciepła Panasonic

Pompy ciepła Panasonic Aquarea

Produkt jednego z najbardziej popularnych producentów, globalnej marki. Pompy Panasonic charakteryzują się niezwykle wysoką wydajnością także w bardzo niskich temperaturach. Dostępne pompy High Performance oraz Aquarea T-CAP. W ofercie również jednostki zintegrowane All in one.  Działające na czynniku R32 posiadają w standardzie funkcję chłodzenia oraz łatwe sterowanie. Szeroka oferta urządzeń typu split i monoblok. Szeroki zakres temperaturowy pracy, aż do -28 stopni Celsjusza. Pompy ciepła występują w typoszeregu od 3 kW do 16 kW mocy nominalnej. Gwarancja na pompę ciepła Panasonic to 3-5 lat.

 

Pompy ciepła Panasonic

 

Kołton

Pompy ciepła Rotenso

Oferta pomp ciepła powietrze-woda Rotenso Aquami to szeroki wybór urządzeń w zakresie mocy od 6 kW do 16 kW, jednostki typu split, monoblok oraz multi, jednostki jednofazowe i trójfazowe. Urządzenie przygotowane do efektywnej współpracy z instalacją ogrzewania podłogowego oraz tradycyjną instalacją CO wyposażoną w grzejniki (pompa posiada dwa obiegi grzewcze w standardzie). Gwarancja na urządzenie to 5 lat.

 

 

 

Pompa ciepła Rotenso

 

Atlantic

Pompy ciepła Atlantic

Pompy ciepła francuskiego producenta Atlantic charakteryzują się unikalną koncepcją hydrauliczną dzięki opatentowanemu współosiowemu wymiennikowi ciepła. Ponadto pompy ciepła tego producenta cechuje bardzo atrakcyjny wygląd jednostek. Szeroka gama produktów w zakresie mocy 5 kW do 17kW. Gwarancja na pompę ciepła Atlantic 5 lat.

:Pompa ciepła Atlantic

 

Ponadto jesteśmy Autoryzowanym Instalatorem pomp ciepła marek

Bosch, Ariston, Gree, York, Haier oraz Neoheat.  Montujemy pompy ciepła od 2015 roku.

 

Skorzystaj z formularza kontaktowego i zapytaj o dobór i wycenę pompy ciepła dla swojego domu!

 

naswoim opinie   naswoim opinie
     
naswoim opinie   naswoim opinie
Wiadomość wysłana poprawnie.
Błąd formularza.

Formularz kontaktowy

 

Napisz do nas.

Captcha image

Realizacje

 

Działamy w obszarze 200km od naszej siedziby

Zobacz gdzie pracowaliśmy oraz jakie realizacje wykonaliśmy przez lata.

 

Zobacz realizacje