Ogrzewanie elektryczne to jeden z najwygodniejszych sposób ogrzewania.

 

Jest to jednak bardzo szerokie pojęcie: można ogrzewać centralnym piecem elektrycznym, grzejnikami konwektorowymi czy tez innymi urządzeniami nas przykład nadmuchowymi. W ostatnim czasie ten rodzaj ogrzewania zyskuje na popularności.

 

kable grzejne

 

Ogrzewanie promiennikowe, płaszczyznowe wykazuje się jednak większą wydajnością działania. Jak wskazują badania naukowe, w porównaniu do konwekcji, komfort termiczny osiągamy przy nieco niższej temperaturze, co ma realny wpływ na końcowy koszt ogrzewania. Zatem warto rozważyć płaszczyznowe ogrzewanie przez wzgląd na koszty. Zaletą jest także pozytywny wpływ na zdrowie – brak unoszenia kurzu.

Ogrzewanie kablami grzejnymi daje duże możliwości

Kable grzejne zatopione w wylewce betonowej to dodatkowy efekt akumulacji ogrzewania. Posadzka utrzymuje temperaturę przez dłuższy czas oddając zakumulowane ciepło do pomieszczenia. Koszty ogrzewania mogą być dzięki temu jeszcze mniejsze. Ogrzewać możemy w taniej taryfie, a w ciągu dnia podłoga będzie nam oddawać ciepło, Cały system grzewczy możemy połączyć z instalacją fotowoltaiczną tak aby zniwelować koszty ogrzewania  do minimum.

 

Możliwość sterowania każdym pomieszczeniem oddzielnie

 

Ustawiamy taką temperaturę jakiej oczekujemy w danym pomieszczeniu: w łazience czy też w sypialni temperatury będą się różniły co przełoży się na oszczędności.

 

Dlaczego kable grzejne?

 

Kabel grzejny to odporny na wysoką temperaturę przewód grzejny zakończony przewodem zasilającym opleciony ekranem oraz warstwami izolacji w postaci oplotów ocynowanych drutów oraz warstwy PVC i XPLE.  Jest to produkt dedykowany do montażu pod wylewkę betonową,  ma też zastosowanie w systemach przeciwoblodzeniowych dzięki swej mrozoodporności. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością i niezawodnością w działaniu. Gwarancja na produkt to aż 20 lat.

 

gwarancja 25 lat na kable grzejne

 

Montaż kabli grzejnych

kable grzejne dobieramy na podstawie zapotrzebowanie budynku na ciepło. Konieczność przygotowania oddzielnej linii zasilającej pod ogrzewanie kablami. Warto dostosować pod swoje potrzeby rodzaj sterowania. Instalacja trwa ok 2 dni robocze.

 

Montaż Kabli grzejnych w 3 krokach

montaż kabli grzejnych

Krok 1 Rozłożenie kabli grzejnych na warstwie izolacji w odległościach max 20 cm oraz przygotowanie instalacji elektrycznej pod ogrzewanie wraz z puszką instalacyjną na sterownik. Dodatkowo rurka ochronna na czujnik temperatury podłogi -zalany w posadzce.

Krok 2 Wylewka betonowa oraz finalne wykończenie podłogi np ceramiką lu panelami podłogowymi.

Krok 3 Montaż sterowników.

 

Najtańszy system grzewczy?

Jedną z największych zalet kabli grzejnych to niskie koszty inwestycji. Koszty kompletnego systemu grzewczego to ok 120-160zł/m powierzchni ogrzewanej.

kable grzejne elektra

kable grzejne devi

 


Czytaj więcej jakie korzyści daje ogrzewanie płaszczyznowe.

Ogrzewanie Podczerwienią Nasze Realizacje Folie grzewcze

Zapytaj nas o wycenę kabli grzejnych wraz z montażem

Wiadomość wysłana poprawnie.
Błąd formularza.

Formularz kontaktowy

 

Napisz do nas.

Captcha image

Realizacje

 

Działamy w obszarze 200km od naszej siedziby

Zobacz gdzie pracowaliśmy oraz jakie realizacje wykonaliśmy przez lata.

 

Zobacz realizacje