Sposób na prąd pod kontrolą - aplikacja Mój licznik dla abonentów Energa

Jeśli interesuje Cię ile prądu zużywasz i chcesz kontrolować to na bieżąco, a nie tylko w okresie rozliczeniowym, to świetnie się składa. Energa, czyli grupa kapitałowa, która zajmuje się wytwarzaniem, dystrybucją oraz sprzedażą energii elektrycznej w Polsce stworzyła innowacyjną aplikację pozwalającą na bieżące kontrolowanie zużycia prądu. Z jej pomocą użytkownicy mogą, np. odczytywać liczniki, otrzymywać powiadomienia o nadmiernym zużyciu, ale również porównywać zużycie energii w danym dniu lub miesiącu.

   

 

Gdzie znajdę aplikację?

Aplikacja Mój Licznik dostępna jest w internetowych sklepach Google Play oraz App Store i każdy może ją bezpłatnie pobrać na telefon zarówno z systemem operacyjnym Android, jak i IOS. Co więcej, operator chcąc jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby swoich klientów regularnie ją aktualizuje.

Każdy klient, który chce zacząć korzystać z aplikacji musi zarejestrować się w serwisie, aby to zrobić wystarczy kliknąć w link: https://mojlicznik.energa-operator.pl/dp/UserLogin.do. Następnie podać numer PPE (Punkt Poboru Energii), licznika oraz pesel, potwierdzić że zapoznał się z regulaminem i gotowe!

Kto może z niej korzystać?

Z aplikacji Mój Licznik mogą korzystać osoby, które są klientami Grupy Energa-Operator, a także posiadają w swoim domu licznik zdalnego odczytu. Urządzenia te mierzą energię tak samo jak modele indukcyjne, jednak w odróżnieniu od nich umożliwiają automatyczne przesyłanie danych pomiarowych. To ogromne ułatwienie oraz możliwość monitorowania zużywanego prądu.

aplikacja energa

aplikacja energa 1

 

Dlaczego warto?

1. Kontrola wydatków, dzięki temu, że aplikacja pozwala sprawdzić ilość prądu jaka została zużyta w ciągu jednej doby. Użytkownicy mogą porównywać, kiedy i na co wykorzystują jej najwięcej. Natomiast bieżąca możliwość kontrolowania wydatków sprawi, że nigdy więcej rachunek Was już nie zaskoczy.

2. Łatwy dostęp do informacji: klienci, którzy z niej korzystają mogą nie tylko kontrolować wydatki, ale również w szybki sposób uzyskać informację na temat nawiązanej z Energą umowy, okresie rozliczeniowym, a także sprawdzić nr i adres punktu poboru.

3. Prosta i intuicyjna obsługa: ponieważ aplikacja została stworzona tak, aby każdy użytkownik bez trudu mógł znaleźć w niej to czego szuka i sprawdzić wybrane informacje.

Mój Licznik to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą dobrze planować swoje wydatki i robić to ekonomicznie. Jest prosty w obsłudze i posiada niezbędne dla użytkownika funkcje.