Planując budowę domu, wiele osób rozpoczyna tworzyć swoją wizję od przeszukiwania baz z gotowymi projektami. Wybór podyktowany jest często wymiarami działki jaką dysponujemy, ponadto sugerujemy się wyglądem zewnętrznym budynku ale również przestrzenią i funkcjonalnością pomieszczeń. Pierwsze kryterium to jednak w dużej mierze aspekt wizualny a w dalszej kolejności praktyczny.

Często okazuje się że kryteria, którymi się kierujemy nie zawsze pokrywają się z celami inwestycyjnymi czyli zasobnością naszego portfela czy też zdolnością kredytową. Wówczas przechodzimy do trudnego etapu kompromisów w poszczególnych rozwiązaniach. Tutaj rozpoczyna się prawdziwa batalia: rozmowy, kalkulacje, dobre rady. Rozważania, których wynikiem będzie to, jak komfortowo się urządzimy. Ważne aby znaleźć złoty środek między kosztami inwestycji a wymarzonymi rozwiązaniami w nowym domu. Jednak najistotniejszym z punktu widzenia rodziny zamieszkującej swój nowy dom, będzie koszt jaki poniesie w związku z jego eksploatacją. Szczególnie jeśli mamy do spłacania miesięczne obciążenie z tytułu zaciągniętego kredytu hipotecznego rzędu 2-3 tys zł.

Na co zwracać szczególną uwagę przy projektowaniu, omówiliśmy w innym artykule TUTAJ

Są na rynku gotowe projekty, idealnie dopasowane do optymalnego działania Darmowego Ogrzewania Słonecznego czyli połączenia ogrzewania foliami grzewczymi Red Snake z Instalacją fotowoltaiczną.

Parametry przegród budynku oraz wielkość dachu  zostały tak dopasowane aby energia wyprodukowana z paneli pv na dachu budynku pokryła w 100% koszty eksploatacji systemu grzewczego, cwu oraz energię elektryczną na potrzeby bytowe.

projekt typowy part parter

 

projekt typowy part piętro

Spacer wirtualny projekt typowy Part projekty