Przy okazji spotkań świątecznych i noworocznych życzymy sobie rodzinnego ciepła, zdrowia i bezpieczeństwa finansowego. Czy wiesz, że te życzenia mogą naprawdę się spełnić i to za sprawą nowoczesnego systemu ogrzewania domu? Poznaj wszystkie zalety elektrycznych mat grzewczych i opinie ich użytkowników.

Zastosowanie elektrycznych mat grzewczych w budynkach

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jeszcze kilka lat temu uznawane za nowość, dzisiaj staje się standardem przy planowaniu budowy lub modernizacji budynków. Wyróżniamy:

  • ogrzewanie w wylewce (realizowane dzięki przewodom grzejnym),
  • ogrzewanie na wylewce (z wykorzystaniem na przykład mat grzewczych).

Maty grzewcze, którym poświęcamy ten artykuł, można wykorzystać do ogrzania domu, jeśli wylewka betonowa została już przygotowana. Układane są one na gotowej wylewce, ale pod materiałem wykończeniowym podłogi, np. pod płytkami. Są montowane wszędzie tam, gdzie chcemy cieszyć się stałą, przyjemną temperaturą lub tzw. komfortem ciepłej podłogi.

Elektryczne maty grzewcze – moc jednostkowa, regulatory temperatury

Czym są elektryczne maty grzewcze i skąd biorą się pozytywne opinie ich użytkowników? Są gotowymi do układania urządzeniami, składającymi się z przewodu grzejnego, przewodu zasilającego i siatki z włókna szklanego oraz mającymi niewielką grubość. Dzielą się na:

  • jednostronnie zasilane,
  • dwustronnie zasilane.

Mają też określone moce jednostkowe, które trzeba dostosować do typu i wielkości wnętrza oraz funkcji ogrzewania. W nowoczesnych budynkach z dobrą izolacją termiczną maty mogą tworzyć podstawowy system grzewczy. W pozostałych mogą one tworzyć system dodatkowy – czyli uzupełniać i wzmacniać możliwości standardowego ogrzewania.

Do efektywnej pracy elektryczne maty potrzebują jeszcze regulatorów temperatury:

  • z czujnikiem powietrznym, kiedy chcemy cieszyć się stałą, preferowaną temperaturą powietrza w całym wnętrzu,
  • z czujnikiem podłogowym, jeśli zależy nam głównie na tzw. komforcie ciepłej podłogi.

Łatwy i szybki montaż oraz bezpieczeństwo i niezawodność

Liczne pozytywne opinie użytkowników o matach grzewczych wynikają z realnych zalet i korzyści, jakie oferuje taki rodzaj ogrzewania. Pierwszą dodatnią cechą jest prostota, która odnosi się do montażu. Po odpowiednim przygotowaniu podłoża instalacja nowego systemu grzewczego jest przeprowadzana przez fachowców naprawdę szybko.

Kolejnymi korzyściami są bezpieczeństwo i niezawodność mat. Urządzenia pochodzące od sprawdzonego dostawcy wyróżniają się wysoką jakością wykonania, pracują sprawnie i bez zarzutu oraz obejmowane są gwarancją nawet na kilkadziesiąt lat. Co więcej, nie występuje konieczność przeprowadzania konserwacji czy innych cyklicznych kontroli, co jest niezbędne przy standardowych systemach ogrzewania.

Wygoda, dobre samopoczucie domowników i oszczędności

Łatwy i prosty montaż, bezpieczeństwo i niezawodność to jeszcze nie wszystko. W pakiecie otrzymujemy również:

  • Wyjątkową wygodę użytkowania. By cieszyć się ciepłem w domu, wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę na regulatorze.
  • Zdrowszy mikroklimat w mieszkaniu. Ten rodzaj ogrzewania nie powoduje unoszenia się kurzu i pyłków oraz pomaga utrzymać optymalną wilgotność powietrza.
  • Swobodę w aranżacji wnętrza. Ogrzewanie pozostaje niewidoczne, co pozwala nam na cieszenie się większą ilością wolnej przestrzeni i realizację śmiałych projektów.
  • Świadomość, że przyczyniamy się do wspierania stanu środowiska. Te urządzenia nie wytwarzają spalin, zanieczyszczeń i innych szkodliwych substancji.

Wybór elektrycznych mat grzewczych do ogrzewania nowoczesnego budynku to również źródło kolejnych oszczędności dla domowego budżetu. Niskie koszty eksploatacji, energooszczędność, brak strat ciepła i konieczności konserwacji – to wszystko sprawia, że możemy realnie stopniowo zmniejszać opłaty za ciepło. Decydując się na fotowoltaikę, jesteśmy w stanie ograniczyć te koszty do minimum.

Projektowanie i instalacja nowoczesnego systemu ogrzewania

Czy to oznacza, że elektryczne ogrzewanie nie ma wad? Dla przyszłych użytkowników nieco problematyczny może okazać się etap projektowania poprzedzający wybór rodzaju mat i ich instalację. Warto jednak skorzystać ze specjalistycznej pomocy. Skontaktuj się z nami, a my wykonamy profesjonalny projekt instalacji i sprawnie przeprowadzimy jej montaż.

Zachęcamy również do sprawdzenia zakładki Realizacje, w której umieściliśmy przykładowe, wykonane przez nas nowoczesnych urządzeń grzewczych.

 

Folie grzewcze Red Snake FAQ

Kalkulator