Fotowoltaiczne zadaszenie parkingu samochodowego

Elektromobilność to już nie tylko trend ale po prostu kwestia opłacalnego transportu. W związku z tym co raz częściej firmy z branży fotowoltaicznej oferują specjalistyczne Wiaty solarne z ładowarką do takich pojazdów jak samochody elektryczne, hybrydowe czy skutery i hulajnogi elektryczne.

Carport fotowoltaiczny to nic innego jak wiata- zadaszenie parkingu na samochody i inne pojazdy. Materiał konstrukcyjny wiaty to drewno lub stal, a dach pokryty panelami fotowoltaicznymi. Parking taki jest nowoczesny i estetyczny ale przede wszystkim funkcjonalny.

Wiata fotowoltaiczna jedno lub dwustanowiskowa może powstać nie tylko na prywatnej posesji, może mieć też zastosowanie jako parking wielostanowiskowy na terenach miejskich. Coraz więcej miast decyduje się na elektryczne środki transportu miejskiego jak na przykład autobusy elektryczne lub hybrydowe. Wiaty solarne powstają również na wielkopowierzchniowych parkingach centrów handlowych.

Wykorzystanie energii słonecznej do zasilania pojazdów elektrycznych w czasie postoju pod wiatą fotowoltaiczną pozwala nie tylko osłonić je przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi ale co najważniejsze zaoszczędzić na wydatkach za prąd, nie szkodząc przy tym środowisku naturalnemu. Wiata solarna to również alternatywa dla osób nie mających miejsca do montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu lub działce.

Konstrukcja Carportu jest szczelna i bezpieczna. Moduły fotowoltaiczne zastosowane w zadaszeniach PV z reguły są typu szkł-szkło co wpływa na ich zwiększoną trwałość i co za tym idzie najdłuższą z możliwych gwarancji na panele fotowoltaiczne.

Firmy instalujące wiatę fotowoltaiczną na ogół zajmują się doborem solarnej wiaty pod kątem mocy instalacji fotowoltaicznej oraz wskazania optymalnego miejsca montażu dla jak najlepszych uzysków energii. Wiata garażowa nie wymaga pozwolenia na budowę zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku i późniejszymi jej nowelizacjami. Na wiatę fotowoltaiczną można otrzymać dofinansowanie z programu Mój Prąd.

Zapytaj o wycenę wiaty solarnej Sunroof

Fotowoltaika

Mój Prąd

Rozbudowa Instalacji PV