Wiesz już na czym polega Program Czyste Powietrze oraz jakie są jego założenia, ale nadal nie możesz zdecydować się czy do niego dołączyć, koniecznie sprawdź nowe wytyczne jakie weszły w życie 15.05.2020 r. Gwarantujemy, że warto dowiedzieć się na ten temat trochę więcej. Nie tylko po to, aby zwiększyć swoją świadomość na temat programu, ale także sprawdzić możliwe korzyści.

Do zmian jakie zostały wprowadzone w programie “Czyste powietrze” 15.05.2020 r. należą

1. Wprowadzenie możliwości składania elektronicznych wniosków przez pełnomocnika: dzięki czemu osoby zainteresowane mogą starać się o dotację bez wychodzenia z domu. Proces ten jest bardzo szybki i prosty, a wszystkie najważniejsze informacje na ten temat dostępne są na Portalu Beneficjenta.

2. Zaangażowanie banków: w pierwotnej wersji osoby starające się o dotację na termomodernizację mogły ubiegać się w WFOŚiGW o pożyczki. Obecnie można się o nie starać bezpośrednio w bankach, to znacznie ułatwia i przyspiesza działania.

3. Szybsze rozpatrywanie wniosków: zgodnie z nowymi założeniami wynosi ono zaledwie miesiąc, co znacznie przyspiesza otrzymanie informacje o podjętej decyzji.

4. Jeszcze więcej korzyści: dotyczy to punktu, który daje szansę na dofinansowanie osobom, które po 15.05.2020 r. rozpoczęły lub zakończyły swoje prace dotyczące wymiany źródeł ciepła lub ich modernizacji.

5. Korzyści dla osób, które postawiły na ekologiczne źródła ciepła: punkt ten dotyczy osób, które wymieniły już stary piec, na przyjazną dla środowiska formę ogrzewania. Jeśli do nich należysz, możesz starać się o dofinansowanie na docieplenie swojego domu.

7. Połączenie dwóch programów: to niezwykle korzystne rozwiązanie dla osób, które poza złożeniem wniosku w programie “Czyste Powietrze” zaangażowały się także w program “Mój Prąd” - teraz jeden wniosek wystarczy, aby starać się o dofinansowanie w obu kwestiach.

Jak widać zmian jest wiele, co więcej, dzięki nim w jeszcze szybszy i łatwiejszy sposób możesz starać się zmienić swoje życie na lepsze, a przy tym przyjazne dla środowiska.

 

Mój Prąd

Moja Woda-dopłata do deszczówki

Ulga termomodernizacyjna