Pompa ciepła

Zastanawiasz się nad montażem pompy ciepła w swoim domu? Oferujemy kompleksową usługę: profesjonalny dobór urządzenia oraz jego montaż i uruchomienie.

 

 DZIAŁAMY NA OBSZARZE

  obszar działania  

OSTRÓW WIELKOPOLSKI
KALISZ
SIERADZ
TUREK
KONIN
JAROCIN
KĘPNO
POZNAŃ
LESZNO
WROCŁAW
LEGNICA
ŁÓDŹ
PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 

oraz obszar w promieniu 200 km od naszej siedziby

 

 

Jak działa pompa ciepła?
 
Najprościej rzecz ujmując jest to centralne urządzenie grzewcze zastępujące np. kocioł zasypowy, które działa tak jak lodówka tylko zamiast chłodzić – grzeje, a chłodne powietrze wyrzuca na zewnątrz.

 

Urządzenie posiada dwa źródła ciepła

     1. woda w układzie podgrzana poprzez zasilanie elektryczne,

     2. tzw dolne źródło, którym może być powietrze lub grunt. Proces ogrzewania następuje         poprzez „przepompowanie” powietrza z dolnego źródła do górnego.

 Przy czym energia elektryczna jest potrzebna do podtrzymania pracy systemu grzewczego w bardzo niskich temperaturach.


Najważniejsze elementy budowy urządzenia:

 

  • Czynnik chłodniczy- fluorowe gazy cieplarniane: R410A, R32 czy propan
  • Sprężarka- podnosi temperaturę czynnika poprzez podnoszenie jego ciśnienia
  • Parownik- tutaj czynnik chłodniczy przejmuje temperaturę dolnego źródła ciepła
  • Skraplacz- tutaj czynnik już w postaci gazowej skrapla się przekazując ciepło do wody
  • Zawór dławiący- zmniejsza ciśnienie czynnika-zamyka układ

 

 pompa ciepła schemat

schemat pompy ciepła, źródło: wikipedia


Co z energooszczędnością?
 
Jak sama nazwa wskazuje pompa nie wytwarza ciepła tylko przepompowuje- przenosi ciepło. Dodatkowo skutkiem pracy sprężarki powietrze jest jeszcze cieplejsze.

Przy optymalnym dobraniu urządzenia w stosunku do zapotrzebowania cieplnego budynku, możemy liczyć na niskie rachunki za ogrzewanie. Co ważne, pompa ciepła jest w 100% ekologiczna- brak emisji spalin.


COP
Jest to współczynnik wydajności pompy ciepła. Oznacza to stosunek wytworzonego ciepła do zużytej energii. Im wyższa wartość współczynnika, tym większa klasa energooszczędności

 

 
Powietrzna Pompa Ciepła

 


W naszej ofercie znajdują się powietrzne pompy czyli takie gdzie nośnikiem energii jest powietrze.

Możliwy montaż pompy ciepła CO oraz wyłącznie do podgrzewania wody użytkowej. Montaż powietrznej pompy ciepła jest najmniej inwazyjny, a co za tym idzie bardziej korzystny cenowo.

 


Pompy ciepła SPLIT czy MONOBLOK?

 


Dostępne są dwa typy urządzeń pomp ciepła ze względu na swoją budowę.

Pompa ciepła typu Split składa się z dwóch urządzeń: jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznego agregatu. Natomiast pompa ciepła typu Monoblok to połączenie tych dwóch urządzeń w jednym z fabrycznie wyprowadzonym układem chłodniczym. Pompy ciepła typu Split wymagają corocznych przeglądów szczelności układu chłodniczego/gazowego. Bardziej popularnym rozwiązaniem ze względu na niższą cenę są pompy splitowe.

 wycena pompy ciepła

W ofercie NaSwoim:

 

   daikin


Pompy ciepła Daikin Altherma powietrze-woda nisko i wysokotemperaturowe.

Odpowiednie dla budynków nowo budowanych oraz modernizowanych. Szeroka gama produktów split i monoblok oraz wysoka efektywność energetyczna urządzeń. Dostępne pompy ciepła od 4KW do 16KW nominalnej mocy grzewczej. 5 lat gwarancji przy uruchomieniu przez automatyzowanego instalatora.

 kołton
Pompy ciepła Kołton  to urządzenie typu monoblok

przeznaczone do domów nowych i modernizowanych. Pracuje na czynniku R290- propan. Wysoka wydajność pompy ciepła w ujemnych temperaturach (-7do -25 stopni Celsjusza). COP na poziomie przekraczającym 5. Pompa ciepła Kołton to polski produkt który został opracowany w Polsce przy udziale naukowców Akademii Górniczo-hutniczej w Krakowie. Dostępne urządzenia od 8KW do 19KW nominalnej mocy grzewczej.

 

gree


Pompy ciepła Gree Versati 

Produkt jednego z najbardziej popularnych producentów klimatyzacji. Pompy działające na czynniku R32 posiadają w standardzie funkcję chłodzenia oraz sterowanie wifi. Szeroka oferta urządzeń typu split i monoblok. Szeroki zakres temperaturowy pracy do -25 stopni Celsjusza. Pompy ciepła w zakresie od 6KW do 10KW mocy nominalnej. 

 

rotenso

Pompy ciepła Rotenso 

Oferta pomp ciepła powietrze-woda Rotenso Aquami to szeroki wybór urządzeń w zakresie mocy od 6 kW do 16 kW, jednostki typu split, monoblok oraz multi, jednostki jednofazowe i trójfazowe. Urządzenie przygotowane do efektywnej współpracy z instalacją ogrzewania podłogowego jaki i tradycyjną instalacją CO wyposażoną w grzejniki (pompa posiada dwa obiegi grzewcze w standardzie).

 


 Czytaj Więcej o pompach ciepła na naszej stronie:

>>>Pompa Ciepła -jaką mam alternatywę

>>>Pompa Ciepła- plusy i minusy

 

 

Formularz kontaktowy

Captcha Kliknij by załadować nowy