Fotowoltaika

 

instalacja fotowoltaiczna nie czekaj 

 

Nie ulega wątpliwości, że Inwestycja w instalację fotowoltaiczną dziś jest jedną z najbardziej opłacalnych.

W czasach kiedy na lokatach bankowych możemy uzyskać 1% lub 2%,  zakup fotowoltaiki jest świetną alternatywą. Dodatkowym atutem takiej inwestycji jest całkowity brak obsługi na 25-30 lat, czego nie możemy powiedzieć o inwestycjach np. w nieruchomości.

 

Zainwestuj w swoją niezależność energetyczną, a zyskasz nawet 16% rocznie!

Co ryzykujesz?

 

-Jeśli ceny prądu wzrosną, Twoja stopa zwrotu będzie tylko wyższa.

Akceptujesz takie ryzyko?

 fotowoltaika się opłaca

 

Poniżej  kilka rzeczy, które musisz wiedzieć zanim kupisz...

 

Działanie

 

Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu budynku mieszkalnego pozwala wyprodukować prąd  na własne potrzeby,  wykorzystując promienie światła słonecznego.

Moduł fotowoltaiczny zbudowany jest z szeregowo połączonych wafli krzemowych, w których poprzez tzw. efekt fotowoltaiczny powstaje prąd.

Każda instalacja PV aby poprawnie działać musi składać się z kilku podstawowych elementów. Są to: 1. Panele zamontowane na dachu bądź gruncie najlepiej skierowane na stronę południową, 2. Inwerter-Falownik, 3. Licznik dwukierunkowy, 4. Zabezpieczenia prądu stałego oraz przemiennego.

 

 

jak działa instalacja fotowoltaiczna?

 

 

Ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają prąd stały. W gospodarstwach domowych wykorzystujemy prąd przemienny.

Konieczne jest zatem zamontowanie urządzenia, które pozwoli korzystać z prądu wyprodukowanego z paneli, bezpośrednio w gniazdkach elektrycznych w budynku mieszkalnym. Jest to inwerter/ falownik. Inwerter jest połączony z licznikiem dwukierunkowym, który montuje Zakład Energetyczny- instalacja typu on-gid.

 Prąd z inwertera ma nieznacznie większą częstotliwość co powoduje „wypchnięcie” prądu z sieci i wykorzystanie w pierwszej kolejności prądu z instalacji fotowoltaicznej.

Moduły fotowoltaiczne wprowadzane na rynek charakteryzują się coraz większą mocą nominalną oraz sprawnością. Mamy do czynienia z coraz to nowszymi technologiami.

Należy pamiętać iż inwestycja w elektrownie słoneczną na dachu własnego domu to inwestycja na lata. Dobrze więc skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, mając na uwadze bezpieczeństwo oraz trwałość.

Wiele zależy od jakości użytych materiałów dlatego warto zwrócić uwagę na to, kto jest producentem i jaką gwarancję oferuje, jak ją realizuje.

Występują dwa rodzaje gwarancji:

 

 • gwarancja mechaniczna, obejmuje wady mechaniczne powstałe podczas produkcji - ta zwykle waha się w granicach 10-15 lat,

 • gwarancja na uzyski dotyczy ona samych paneli. Długość tej gwarancji to 25-30 lat, przy czym warto zwrócić uwagę na to czy gwarancja na uzyski ma charakter liniowy, tzn że spadek krzywej uzysku jest wprost proporcjonalny do upływu lat.

 
Dlaczego warto?

 

Od lipca 2016 roku wraz z nowelizacją ustawy o OZE, możemy korzystać z systemu upustów energii elektrycznej wytwarzając energię ze źródeł odnawialnych ( instalacje do 50kW po nowelizacji ustawy o OZE z 2018 roku).

W praktyce,  dla każdego posiadacza instalacji fotowoltaicznej (nie będącego przedsiębiorcą) oznacza to, że może „akumulować” wyprodukowaną energię w sieci i pobierać ją w momencie zwiększonego zapotrzebowania.

Inaczej mówiąc Zakład energetyczny na bieżąco bilansuje energię wyprodukowaną z instalacji fotowoltaicznej ze zużytą w stosunku 1:0,8 dla instalacji o mocy do 10kW  lub1:0,7 dla instalacji o mocy od 10kW do 50kW w okresach rocznych.

 

W myśl ustawy o OZE, Prosumentami mogą być:

osoby fizyczne,
osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą
osoby prowadzące gospodarstwa rolne, rybackie, sadownicze, hodowcy pod warunkiem, że działalność ta nie jest objęta ustawą z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej
jednostki samorządu terytorialnego,
spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe,
kościoły, związki wyznaniowe.

W 2019 roku definicją Prosumenta objęto także Przedsiębiorców. Mogą oni skorzystać z systemu upustów na takich samych zasadach jak osoby fizyczne.

 

Mowa tutaj o energii brutto czyli uwzględniającej dystrybucję. Link do tekstu ustawy o OZE.

Nasz rachunek za prąd zatem, w okresie letnim może wynosić kilka do kilkunastu złotych (opłata abonamentowa). Zimą natomiast odbieramy swoje nadwyżki plus ewentualnie dopłacamy za prąd, który pobraliśmy w nadmiarze.

Jest to bardzo korzystny układ ponieważ możemy efektywnie wykorzystać prąd, który wyprodukowaliśmy latem, a nie skorzystaliśmy z niego,np na ogrzewanie. Warto dobrać wielkość instalacji taką, aby maksymalnie zbilansować produkcję latem ze zużyciem prądu w zimie.

Opłacalność inwestycji w systemy fotowoltaiczne w Polsce, potwierdzają pomiary średniorocznych uzysków prądu w kwh., z ostatnich kilkunastu lat.

Średnio w roku 1kW instalacji fotowoltaicznej, produkuje 900-1200 kwh

 

 

produkcja z instalacji fotowoltaicznej

W miesiącach zimowych korzystasz z nadwyżki energii wyprodukowanej latem!!!

 

 

Korzyści dla Ciebie

 

 • Możliwość magazynowania energii w sieci elektroenergetycznej i wykorzystania prądu wtedy kiedy jest taka potrzeba,

 • W pierwszej kolejności zużywasz wyprodukowany przez siebie prąd a niedobór jest pobierany z sieci elektroenergetycznej- pozwala na to konstrukcja elektrowni

 • Obniżasz swoje rachunki za prąd, nawet o 80% w skali roku.

 • Bezobsługowość systemu – prąd produkuje się w 100% bez Twojego udziału.

 • Trwałość- systemy fotowoltaiczne są zbudowane z takich materiałów, które pozwalają na bezawaryjne korzystanie z nich przez wiele lat- gwarancje 25-30 lat

 • Szybki zwrot inwestycji. Po kilku latach zaczynasz zarabiać. Dodatkowo dzięki uldze termomodernizacyjnej zyskujesz  pełny odpis od podatku dochodowego, tak więc inwestycja jest jeszcze bardziej rentowna.

 • Zabezpieczasz się przed wzrostem cen - stajesz się niezależny od wzrostu cen, a rentowność inwestycji w instalację fotowoltaiczną jest tym większa im ceny prądu wyższe.

 • Zaoszczędzone środki możesz oszczędzać i zbudować kapitał np. na emeryturę lub przyszłość dzieci.

 • Dbasz o zdrowie swoich bliskich - przyczyniasz się do redukcji emisji CO2

 • Pełne wykorzystanie dostępnej energii - panele fotowoltaiczne wykorzystują energię nie tylko promieniowania bezpośredniego, ale również odbitego oraz rozproszonego.

 

 

prognoza cen prądu

 

 

Ile to kosztuje?

 

Na cenę instalacji fotowoltaicznej mają wpływ takie elementy jak:

 • rodzaj dachu: skośny czy płaski

 • rodzaj wybranego modułu fotowoltaicznego

 • rodzaj zastosowanej konstrukcji montażowej

 • ilość połaci dachowych na jedną instalację

 • wielkość całej instalacji- ilość energii, którą chcesz wyprodukować

 • stawka VAT

Koszt instalacji fotowoltaicznej podaje się w przeliczeniu na 1kWp- czyli moc instalacji ,która wyprodukuje dla użytkownika ok 1100 kWh rocznie.

Cena mieści się w przedziale 3000zł-5500zł /1kWp

 

 

 fotowoltaika na raty

 

Nie masz wystarczającej gotówki na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej?

U nas to nie problem!

 

Skorzystaj z wygodnych rat miesięcznych na swoją inwestycję. Płatności możesz rozłożyć nawet na 10 lat!


Zamień rachunki za prąd na wygodną ratę.
Nie odczujesz obciążenia budżetu, a już od pierwszego dnia posiadania instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależny energetycznie.

 

Dodatkowo wzrost cen prądu stanie się Twoim sprzymierzeńcem

i zwiększy stopę zwrotu z inwestycji.
 
 

 
Przykładowa kalkulacja rat na fotowoltaikę

raty na fotowoltaikę
Instalacja fotowoltaiczna z powyższego przykładu, wyprodukuje ok 5200 kwh w roku ,co pokryje zapotrzebowanie na prąd. W rachunku pozostanie opłata abonamentowa naliczana przez ZE w wysokości kilkunastu zł *(opłata uzależniona od operatora).
 

 

Dlaczego my?


Oferujemy kompletne systemy fotowoltaiczne. Nasza usługa rozpoczyna się od darmowej kalkulacji poprzez audyt, montaż, po nieodpłatne zgłoszenie do Zakładu Energetycznego.

Oferujemy szeroki zakres produktów uznanych producentów w branży. Na bieżąco śledzimy nowinki techniczne branży i wprowadzamy je do naszej oferty. Współpracujemy z pewnymi Partnerami mającymi stabilną pozycję na rynku. Oferujemy dachy solarne Sunroof- gdzie już na etapie budowy domu możemy wkomponować elektrownie słoneczną w dach. Rozwiązanie to pozwala na montaż instalacji fotowoltaicznej bezpośrednio w pokryciu dachowym.

Najważniejsze dla nas jest bezawaryjne, wieloletnie  a przede wszystkim bezpieczne działanie elektrowni.

Pomożemy dobrać prawidłowo instalację dla Twojego domu – Możesz zgłosić się do nas telefonicznie lub wypełniając formularz kontaktowy.

Wykonamy projekt instalacji lub samą wycenę. Proponujemy naszym Klientom wysokiej jakości kompleksową usługę, dlatego oprócz produktów z długim okresem gwarancji oferujemy wsparcie w pozyskaniu finansowania lub dotacji.

Możliwość wyboru kilku wariantów finansowania: system ratalny na osobę fizyczną, leasing dla firmy- wszystko w jednym miejscu.

 


Czytaj więcej:


 

>>Moja instalacja fotowoltaiczna- jak dobrać?

>>Dom zero energetyczny

>>Ogrzewanie za 0zł ze słońca- folie grzewcze plus PV

>>Opłacalność fotowoltaiki dla Firm

>>Dofinansowanie

 

 

  Partnerzy

 

votum energy sunroof

 

Galeria zdjęć

instalacja fotowoltaiczna
instalacja fotowoltaiczna
instalacja fotowoltaiczna
instalacja fotowoltaiczna
instalacja fotowoltaiczna
instalacja fotowoltaiczna
instalacja fotowoltaiczna
instalacja fotowoltaiczna

Formularz kontaktowy

Captcha Kliknij by załadować nowy